Jurek Blog

Doświadczony wędkarz muchowy

O mnie

IMG_0491Jak już zapewne wiecie, łowię ryby na muchę. Pierwszą z nich złowiłem w latach 70-tych w Krościenku nad Dunajcem. Biegnące lata, upływ czasu, pogorszenie stanu zdrowia, mniejsze możliwości realizacji się w swoim zawodzie, powodują, że mam więcej czasu na łowienie ryb i podnoszenie swoich umiejętności.

Szkoła Muchowa to taki rewjazrybaanż z mojej strony. Sposób na oddanie hołdu naturze i ludziom. Chcę się zrewanżować  i oddać w zamian swoją nabytą wiedzę i doświadczenie tym którzy cenią sobie samodoskonalenie swoich psychofizycznych umiejętności. W tym przypadku związanych z pasją mego życia.

Ryby łowiłem jak każdy z nas amatorsko, później na poziomie zawodniczym. Mam za sobą sukcesy w imprezach klubowych, regionalnych i krajowych. Startowałem w zawodach organizowanych na rzekach południa, północy i zachodu naszego Kraju (wschód czeka:). Skutecznie stosuję wszystkie dopuszczone przepisami metody muchowe, łowiąc ryby na rzekach i jeziorach. Od kilku lat nie jestem czynnym zawodnikiem, poświęcam swój czas na przewodnictwo (https://fishinpoland.com) i propagowanie sportu wędkarskiego.

IMG_0791053Podczas ostatnich Mistrzostw Swiata Juniorów w Polsce, miałem okazję łowić z reprezentacją juniorów RPA. Współpracuję też z wybranymi zawodnikami z polskiej kadry seniorów i juniorów.

Obecnie eksploruję rzeki południa kraju. Wspólnie z kolegami łowimy na łowiskach Podtatrza, Podhala, Sanu. Najlepiej znane mi rzeki to: Dunajec, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Białka Tatrzańska, Mszanka, San. Na tych rzekach uczę swoich kolegów podstaw wędkarstwa muchowego nie unikając spotkań z bardziej zaawansowanymi wędkarzami. Po naszych rzekach oprowadzam grupy zza granicy jak i z Polski. Mam za sobą wiele publikacji w czasopismach wędkarskich: Flysport, Muszkarski Swiat, Rybałow, Wędkarska Brać.  Na tych stronach zamieszczam niektóre swoje artykuły, nawiązując do nich w trakcie pisania moich postów.

IMG_3815

6 myśli w temacie “O mnie

      1. Dopiero teraz znalazłem Pańskiego bloga na temat muszkarstwa. Mam swoje latka i choć wędkuję dopiero(?) od połowy lat 90-ch XX wieku – do tej pory preferowałem spinning i czasmi gruntówkę – szczególnie na Wiśle parę lat wstecz. Od dwóch lat nurtuje mnie temat muchy i nawet kupiłem na początek jakiś tańszy zestaw Jaxona,ale jeszcze nim nie połowiłem. W tym roku mam nadzieję,że znajdę troszkę czasu na próby z muchą,ale na pewno będę korzystał z pańskich rad i zaglądał na bloga – pozdrawiam – Andrzej z Małopolski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: